Clarkson i Hammond zatrzymani za przekroczenie prędkości i ukarani zakazem jeżdżenia we Francji

Clarkson i Hammond zatrzymani za przekroczenie prędkości i ukarani zakazem jeżdżenia we Francji

4
Prezenterzy Top Gear zostali zatrzymani podczas kręcenie scen do nadchodzącego filmu za znaczne przekroczenie prędkości. W rezultacie Jeremy i Richard nie będą mogli poruszać się na terenie Francji przez najbliższe trzy miesiące.

Clarkson w Aston Martinie Vanquish jechał 141 km/h, a Hammond w Porsche 911 GT3 miał na prędkościomierzu 143 km/h. Biorąc pod uwagę limit prędkości na autostradzie we Francji wynoszący 130 nie było to duże wykroczenie. Niestety ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosiło 90 km/h.

W wyniku zatrzymania policjanci skonfiskowali prezenterom prawo jazdy i portfele. „To nie był dla nas koniec świata, gdyż ekipa filmowa jechała na ratunek” - napisał Jeremy.

Zobacz też: Następca Lamborghini Gallardo na pierwszej wizualizacji

Dopiero później prezeneterzy dowiedzieli się, że nie będą mogli poruszać się autami we Francji. Jezza dodał, że to powód czemu w najbliższej serii większość materiałów będzie kręcona we Włoszech.

Clarkson podsumował całą sytuację w swoim stylu: „Jeśli macie zamiar przekroczyć prędkość, upewnijcie się, że nie jesteście we Francji.”

Jeśli byście chcieli nam podziękować za naszą pracę w stworzeniu napisów w bardzo prosty i nic nie kosztujący sposób, zachęcamy do subskrybowania na YouTube naszego kanału, a także do odwiedzania naszego serwisu CarTests.pl. Możecie nas także wesprzeć na opłaty serwera i domen oraz skorzystać z naszego sklepu internetowego z koszulkami i gadżetami. Dziękujemy!

Źródło: Jalopnik
Komentarze
Nowy komentarz

Musisz być zalogowany aby móc komentować.

Komentarze
21.01.2014 18:45
brak avatara
Francuski llick najlepszym przyjacielem Clarksona.
20.11.2013 19:12
brak avatara
Dobrze że nie byli w Szwajcarii bo by ich rozstrzelali
16.11.2013 22:52
brak avatara
Clarkson świetnie podsumował cała sytuację
16.11.2013 16:25
brak avatara
Francuzi to naród który potrafi po zmroku jeździć bez świateł, dlatego nie dziwne że mają rygorystyczne przepisy.
Komentarze facebook
Social
[userpanel]
Shoutbox