Chevrolet Corvette C8 skończył pod kołami Maserati

To nie był udany transport.

Wiedzieliśmy już wiele wypadków z udziałem drogich samochodów, które często kończyły w sposób bardzo nietypowy. Była już Tesla Model X, która zderzyła się z samolotem, Ferrari Roma zaklinowane w wąskiej uliczce oraz zdecydowanie tańsza Toyota Supra, która zaparkowała na Hondzie. Tym razem Maserati wylądowało na Chevrolecie Corvette C8 podczas transportu.

Na fotografii opublikowanej przez Cedrica Masseya na Facebooku możemy zobaczyć jak białe Maserati lub samochód wyposażony w felgi włoskiej marki, wylądował na czerwonym Chevrolecie Corvette C8. Wygląda na to, że oba samochody były transportowane na lawecie, jednak z jakiegoś powodu górny pokład opuścił się, a tym samym zmiażdżył znajdujący się poniżej samochód.

Niestety dysponujemy jedynie powyższą fotografią i nie znamy kontekstu całej sytuacji. Z pewnością uszkodzona Corvetta nie jest nowa, gdyż Chevrolet nigdy nie transportowałby swoich modeli wraz z Maserati. Dodatkowo nie jest to najnowszy egzemplarz oraz został wyposażony w tablice rejestracyjne. Warto także wspomnieć, że amerykańska marka transportuje swoje pojazdy w wszelakiej maści owijkach ochronnych, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że oba pojazdy były transportowane na aukcję samochodów używanych lub właśnie z niej wracały. Mógł to być również transport prywatnych samochodów jednego właściciela, który chciał mieć pewność, że oba pojazdy nie doznają obrażeń podczas przejazdu. Cóż… rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Wygląda na to, że doszło do awarii górnej rampy, która powinna zostać dodatkowo zabezpieczona zaczepami, gdyby jej hydraulika z jakiegoś powodu zaczęła szwankować podczas transportu. Jest również pewna szansa, że ktoś celowo obniżył rampę, aby uszkodzić C8.

Oczywiście jest jeszcze inna możliwość, a mianowicie cała sytuacja mogła zostać upozorowana, a powyższa fotografia mogła zostać wykonana pod odpowiednim kątem, aby uzyskać pożądany efekt. Samochody podczas transportów upakowane są bardzo ciasno, stąd też zdolny fotograf niemiałby problemu, aby zmanipulować obraz i w rzeczywistości górna rampa znajduje się bardzo blisko Chevroleta. Niemniej jednak tylne koło C8 jest wsunięte w nadkole, co może sugerować, że pojazd rzeczywiście został zmiażdżony.

2020 Chevrolet Corvette Stingray Convertible

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz